Jak stworzyć samodzielnie dobry pllan treningowy?

News

Jesteś od małego pulchna? Wiadomo, że życie takiej osoby nie należy do najłatwiejszych. Jest ona bardzo często wyśmiewana i poniżana szczególnie w czasach szkolnych. Takie osoby nie maja łatwo także wtedy, kiedy idą do pracy, ponieważ w takim miejscu też często mogą być obrażane.

Jest to niedopuszczalne zachowanie, ale niestety ludzie są tacy, jacy są i nikt na to nie poradzi. Ty jednak możesz to zmienić. Mimo iż nie miałaś łatwego dzieciństwa, ponieważ nie wiedziałaś jak zmienić swoja sytuację, to teraz masz okazję. Im jesteś starsza tym więcej możesz się dowiedzieć o treningach oraz o prawidłowej diecie. Dlatego, czas zacząć zmiany i wziąć się za swoje ciało, a nie czekać aż efekty same się pojawią. Jeśli zamierzasz pozbyć się zbędnych kilogramów to zapewne zaczniesz od diety. Jaka jednak wybrać? Na Internecie znajdziemy mnóstwo „cudownych diet”, które obiecują niesamowite efekty. Jednak może się okazać, że zamiast schudnąć to będziesz się głodzić i nic z tego nie wyjdzie. Dlatego musisz ustalić taki jadłospis, który pomoże Ci schudnąć i nie sprawi, że po jakimś czasie Twoja waga z powrotem skoczy do góry. Jak powinna wyglądać taka dieta? Przede wszystkim wykluczać papierosy i alkohol, które nam nie pomogą ani w odchudzaniu ani w zdrowiu. Następnie odrzucamy takie dania, które są tłuste, smażone w głębokim tłuszczu oraz fast food. Po słodycze też nie sięgajmy za często, ograniczmy się tylko do gorzkiej czekolady.

Ale co jeść? Przede wszystkim owoce, warzywa i kasze. Potrzebujemy węglowodanów, białek oraz witamin i minerałów. Zaczynamy jeść warzywa do każdego posiłku. Jemy białe mięso, a w przerwach, jako przekąski spożywamy świeże lub suszone owoce.

Trening i dieta – układamy plan

Jednak dieta to jeszcze nie wszystko, chociaż stanowi większą część sukcesu, to jednak trening także jest potrzebny. Dzięki temu znacznie przyśpieszymy cały proces tracenia kilogramów. Musimy jednak wiedzieć jak taki plan powinien wyglądać. Przede wszystkim dopasujemy go do diety. Powinniśmy liczyć kalorie, aby wiedzieć, co powinniśmy zjeść danego dnia. Ilość kalorii jest zależna od intensywności i częstotliwości treningów. Jeśli ćwiczymy sześć razy w tygodniu to będziemy musieli więcej jeść, jeśli zaś tylko trzy razy to obniżamy ilość kalorii dziennie. Plan treningowy powinien uwzględnia jeden dzień wolny od ćwiczeń minimum. Jest to czas na regeneracje mięśni. Jeśli ćwiczymy na siłowni, to warto pić białko, aby nie doprowadzić do spalania mięśni, ale tłuszczu.