Jak wybrać idealną kurtkę na motocykl?

News

​Wszyscy miłośnicy dwukołowych pojazdów z niecierpliwością oczekują nadejścia kalendarzowej wiosny. Motocykliści już niedługo wysiądą na rowery i pożegnają zimę. 24 kwietnia 2021 roku w Licheniu odbędzie się oficjalne Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego 2021. Miłośnicy turystyki motocyklowej czekają na to wydarzenie od samego początku. Zanim wyruszysz na kolejną niezapomnianą przejażdżkę na swoim jednośladzie, koniecznie upewnij się, że masz odpowiedni sprzęt. Zanim wybierzesz się na pierwszą przejażdżkę w sezonie na swoim jednośladzie, koniecznie sprawdź stan techniczny motocykla i poszukaj odpowiedniej kurtki motocyklowej. W dzisiejszym artykule omówimy najlepsze kurtki motocyklowe, które warto mieć w swojej szafie.

Która kurtka jest lepsza: skórzana czy tekstylna?

Nie powinieneś jeździć na motocyklu w cywilnym ubraniu. Nawet na krótkie przejażdżki zwykła bawełniana koszulka lub krótkie letnie spodenki nie są odpowiednie do jazdy na motocyklu. Jeżdżąc tak potężną maszyną bez profesjonalnego ubrania narażasz siebie i innych na drodze na duże ryzyko. Takie ubrania nie są wygodne i mogą mieć poważne konsekwencje. Kurtka motocyklowa jest obowiązkowym wyposażeniem każdego motocyklisty, początkującego lub doświadczonego. Większość profesjonalnych kurtek motocyklowych wykonana jest ze skóry lub sztucznych tkanin. Wielu miłośników dwóch kółek zmaga się z decyzją, jaką kurtkę kupić. Kurtki skórzane są najbardziej popularne dla motocyklistów. Przy odpowiedniej konserwacji, prawdziwe kurtki skórzane wykonane ze skóry z rodowodem motocyklowym oferują wysoki poziom ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Nowoczesne kurtki wykonane z syntetycznych tkanin mogą być równie trwałe lub lepsze od tradycyjnej skóry zarówno pod względem wyrafinowania, jak i trwałości. Kurtki syntetyczne są lżejsze i bardziej oddychające niż skóra naturalna.

Jakie funkcje powinna spełniać kurtka na motocykl?

Ochrona ciała przed urazami to podstawowa funkcja kurtki motocyklowej. Nawet niewinne przewrócenie się przy prędkości 50 km/h może spowodować bolesne siniaki i głębokie otarcia skóry. Aby chronić skórę przed asfaltem, profesjonalne kurtki motocyklowe wykonane są z mocnego materiału. Kompletny strój motocyklowy pozwoli Ci bardziej cieszyć się jazdą.

W jaki sposób można dopasować kurtkę motocyklową?

Kurtki ze skóry naturalnej można kształtować i formować, aby dopasować je do ciała. Najlepiej wybrać kurtkę, która jest lekko przyciasna. Z czasem Twoje ciało dostosuje się do kurtki. Jeśli używasz kurtki tekstylnej na motocykl, upewnij się, że jest ona wygodnie dopasowana, łącznie z membraną i ociepleniem. Można zmienić rozmiar kurtki, aby zapewnić prawidłowe ułożenie i dopasowanie ochraniaczy podczas jazdy.