Jaki pokrowiec na rakietke do tenisa stołowego wybrać?

News

Rakietki powinny unikać zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperatury, szczególnie po to, aby zapobiec zawilgoceniu, które będzie miało bardzo niekorzystny wpływ na drewno. Nie wszystkie dostępne na rynku etui ochronne mogą spełniać tę funkcję. W sklepie można znaleźć pokrowiec, który zakrywa tylko górną część rakiety, podczas gdy rączka nadal jest na górze.

Rodzaje pokrowców

Po rakietce i piłce pokrowiec na rakietę do tenisa stołowego jest jednym z najważniejszych akcesoriów, w które powinien być wyposażony każdy gracz, nawet początkujący, jeżeli wskazuje się na pokrowiec na rakietę tenisową. Pamiętaj, kluczową kwestią jest to, że rękaw ochronny może dobrze chronić rakietę. Pod tym względem osłona kieszeni jest znacznie lepsza. Mają różne warianty. Najbardziej polecaną przez użytkowników pokrywą jest wieko w kształcie rakiety. Tego typu pokrowce są okrągłe i zwężane z jednej strony, zwykle z zewnętrzną kieszenią i uchwytem lub paskiem ułatwiającym noszenie w nakierowaniu na rakietki do tenisa stołowego. Możesz również kupić walizki na rakietki. Wyglądają bardzo elegancko, wykonane z tworzywa sztucznego lub aluminium i często mają miejsce na wiele rakiet i wiele piłek. Jeśli jednak nie posiadamy wysokiej klasy, drogich rakiet, to walizka może nie być warta swojej ceny. To najdroższa opcja. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów osłon. Absolutnie najlepiej jest ograniczać się strukturą i jakością materiałów użytych do wykonania okładki, a nie ceną. Wśród najmniej zalecanych pokrowców ochronnych należy wymienić nabój, który zakrywa tylko górną część rakiety, a nie rączkę - pokrowiec będzie wystawał na zewnątrz.

Jaki dopasować pokrowiec do rakietki?

Z wielu powodów nie jest to najlepszy produkt. W pokrowcu takim rakieta nie może być bardzo płynnie zamknięta, a ruch rakiety w pokrowcu może spowodować zużycie krawędzi i okładziny. Co ważne, konstrukcja powinna umożliwiać stałe umieszczenie rakiety w pokrowcu. Istnieje wiele odmian tego kształtu pokrowca, dlatego konieczne jest upewnienie się, że wybrany przez nas model pasuje do naszego wyposażenia. Ponownie, celem jest zapobieganie ocieraniu się rakiety podczas transportu. W takiej sytuacji cała rakieta zostanie umieszczona w zamkniętym pudełku, możemy być pewni, że nie zagraża jej kurz. Powszechne są również prostokątne osłony. Jednak w takim przypadku zwróć szczególną uwagę na wnętrze torby. W wielu modelach do zabezpieczenia rakiety mocowana jest tylko kieszeń lub skórzany pasek. Ale to nie wystarczy. Najlepszym modelem tego typu rękawa ochronnego jest rękaw ochronny wypełniony pianką oraz rowki w miejscu uderzenia rakiety o ziemię. Tylko taka konstrukcja może zapewnić, że nasz sprzęt nie będzie przemieszczał się wewnątrz obudowy.

Czy warto zainwestować w pokrowiec?

Przede wszystkim należy podkreślić, dlaczego w dzisiejszych czasach pokrowiec jest tak ważny. Nie ma znaczenia, czy planujesz grać w profesjonalne gry, czy traktujesz tenisa stołowego jako relaksującą grę z przyjaciółmi. Niezależnie od tego, czy planujesz podróżować z rakietą, czy jej nie używasz, będzie na półce. Pokrowiec jest równie ważny dla sprzętu transportowego, jak i sprzętu do przechowywania. Może chronić rakietę przed kurzem, brudem oraz wszelkimi warunkami mechanicznymi lub atmosferycznymi. Dobra warstwa ochronna może zdecydowanie przedłużyć żywotność rakiety do tenisa stołowego. Tak naprawdę nie jest trudno go znaleźć w stosunkowo niskiej cenie w sklepach sportowych, więc jest to opłacalna inwestycja. Lepszym pomysłem może być prostokątna okładka. Jednak również w tym przypadku może się okazać, że ochrona nie wystarczy. Przy wyborze takiego pokrowca najważniejsze jest zajrzenie do środka. Jedynie modele z pianką mają rowkowane pozycje, rakietę można mocno zamocować tak, aby się nie przesuwała, dzięki czemu nasz sprzęt jest całkowicie bezpieczny. Kieszenie lub taśma wokół rakiety mogą nie wystarczyć, ponieważ rakieta przesunie się do środka i może ocierać się o nią podczas transportu.