Lotki nylonowe i lotki piórowe - które lepsze?

News

​Każdy miłośnik badmintona doskonale zna lotki do badmintona. Jednak na przestrzeni lat przed przyjęciem obecnego kształtu zaszło wiele zmian. Początkowo gra wykorzystywała kulki wełny, ale szybko została ona zastąpiona przedmiotami podobnymi do obecnych rzutek. W Chinach używa się złota z kurzymi piórami. Badminton to bardzo stary sport, który ogarnął salę gimnastyczną, ale jest również bardzo popularny wśród młodszego pokolenia.

Lotki nylonowe

Lotki nylonowe wykonane są z materiałów syntetycznych. Ich lotność znacznie różni się od lotek piórowych, ale może to wydłużyć ich żywotność. Trajektoria lotu nylonowej lotki zapewnia, że ​​osoby, które dopiero rozpoczęły przygodę z badmintonem, są całkowicie zadowolone z gry. Najczęściej wykorzystywane są do wstępnego treningu i treningu najmłodszych zawodników, jeżeli chodzi o sprawdzone lotki nylonowe. Ich główne zalety to dłuższa żywotność i niższa cena. Z drugiej strony, w porównaniu z lotkami piórkowymi, ich parametry lotu są znacznie gorsze, a przewidywalność lotu niska. Jeśli nadal chcemy wiedzieć, który wahadłowiec wybrać, warto wziąć pod uwagę nasz poziom zaawansowania. Rozpoczynając przygodę z badmintonem warto wybrać sztuczny badminton. Nie zrobimy dużej różnicy w planie podróży, ale będziemy mogli cieszyć się dłuższą grą w rzutki. Oczywiście wraz ze wzrostem Twoich umiejętności powinieneś częściej grać w badmintona. Lotka z piór ma lepszą ścieżkę lotu, co pozwala poprawić umiejętności badmintona. Należy jednak pamiętać, że Feather Shuttle nie wybaczy błędów technicznych - brudne uderzenia zniszczą je w krótkim czasie, a komfort gry szybko spadnie. Zatem najlepiej na początku nauczyć się korzystać z trwalszej lotki syntetycznej, a z biegiem czasu, gdy stwierdzimy, że potrafimy wycentrować, a pociągnięcia pędzla są czyste i poprawne technicznie, zastąpmy lotkę profesjonalną lotką.

Lotki piórowe

Lotki piórowe wykonane są z naturalnych materiałów. W koszyku znajduje się 16 piór oraz naturalny korek. Pierwszorzędna lotka wykonana jest wyłącznie z wyselekcjonowanych gęsich piór, co zapewnia najwyższą jakość produktów przy jednoczesnym zapewnieniu jej dużej wytrzymałości i trwałości w nakierowaniu na lotki piórowe. Główne zalety lotek piórowych to doskonałe właściwości lotne, doskonała kontrola i przewidywalność lotu. Problem polega jednak na tym, że mają krótką żywotność, szczególnie wśród graczy, którzy nie opanowali jeszcze umiejętności odbijania. Większość graczy używa lotek z piór, ponieważ zapewniają one najwyższą dokładność lotu i frajdę z gry. Dzięki tym rzutkom możesz grać we wszystkie profesjonalne gry i większość gier amatorskich. Dla początkujących lub tych, którzy bawią się na świeżym powietrzu z całą rodziną, nylonowe czółenka to doskonały wybór, głównie ze względu na ich trwałość. Te promy są często używane na pierwszym treningu. Jednak lotka z piór jest warta zachodu, gdy z czasem doskonalisz swoje umiejętności, ponieważ parabola i celność uderzenia a są niewątpliwie lepsze i dokładniejsze. Co ciekawe, duży wpływ na zachowanie promu kosmicznego mają warunki i temperatura hali. W wilgotnej i dusznej hali ten prom kosmiczny będzie latał szybciej. Jeśli zacznie nam to przeszkadzać, możemy to spowolnić, łamiąc czubki każdych czterech lub dwóch piór, a nawet wszystkich. Aby sprawdzić prędkość lotki z piór przed startem wyścigu, można ją przetestować, uderzając nią w stronę przeciwnika zza linii mety. Lotkę z piór można łatwiej pokonać w wyznaczonym miejscu na boisku. Bardzo ważna jest również reputacja producenta. Należy pamiętać, że niestety tanie lotki z piór są znacznie gorsze od drogich lotek syntetycznych. Ich żywotność jest bardzo krótka, a po kilku uderzeniach korek może zostać w tyle.