Motywacja - jak ją utrzymać

News

Coraz części widzimy na mediach społecznościowych zdjęcia umięśnionych mężczyzn i kobiet z pięknym ciałem, które także jest wypracowane treningami. Mimo iż każdego dnia widzimy takie zdjęcia, to sami także marzymy o tym, aby tak wyglądać, jednak jest jeden problem. Mianowicie to, że kompletnie nie chce nam się ruszyć z fotela czy kanapy, aby samemu wykonywać takie ćwiczenia, które pozwolą nam osiągnąć zadowalające efekty.

To samo dotyczy jedzenia. Ostatnimi czasy jest potężna moda na zdrowe jedzenie i ogólnie wszystko, co jest fit. Mimo tego, nie każdy podąża za ta modą. Jest to podyktowane lenistwem i zbytnim uzależnieniem od smacznego i niezdrowego jedzenia. Kto jednak powiedział, że to, co zdrowe nie jest dobre? Zwykle zdrowe odzywanie kojarzy nam się z górą warzyw. Dlaczego? Ponieważ nie wiemy dokładnie, co możemy jeść, a co więcej nie chce nam się kombinować i gotować posiłków, skoro możemy sobie po prostu pójść i kupić na mieście. To mogłoby być dobry sposób, ale tylko, jeśli rzeczywiście kupilibyśmy jakiś zdrowy posiłek. Tego jednak nie robimy. Dlatego czas zacząć kupować owoce, warzywa, kasze i chude mięsa najlepiej z indyka lub ewentualnie z kurczaka. Nie zapominajmy także o zdrowych tłuszczach roślinnych, orzechach i nasionach.

Treningi i trenerzy

Bardzo ciężko jest znaleźć motywacje nie tylko do zdrowego jedzenia, ale także do wysiłku fizycznego. Dlatego potrzebujesz najlepszego motywatora, jaki jest. Co zawsze najbardziej Cię przekona do zrobienia czegokolwiek? Fakt, że Ci za to zapłacą. Działajmy jednak w drugą stronę – jeśli Ty za coś zapłacisz, to naturalnie chcesz to otrzymać, skoro już wydałeś pieniądze. I tu doskonale sprawdzi się trener personalny. Decydując się na taki krok, zadbaj o to, aby wybrać opcję zarówno jadłospisu jak i planu treningowego.

Boisz się czy obca osoba będzie wiedziała, czego Ci trzeba? I dobrze, ponieważ nikt nie będzie potrafił w traki sposób Ci pomóc. Jest jednak kilka informacji, które podajesz takiej osobie, aby była w stanie stwierdzić jak wyglądasz i jak duży jest twój problem. Dzięki temu, masz ułożony doskonale dopasowany plan treningowy oraz jadłospis. Z racji, że takie usługi do najtańszych nie należą, będziesz miał doskonałą motywacje nie tylko po to, aby zacząć ćwiczyć, ale także w tym celu, aby ją utrzymać. Jeśli jednak to nie pomoże, ponieważ pieniędzy Ci nie brakuje, to musisz postawić sobie w pokoju, w którym przebywasz najczęściej, lustro. Powinno być ono na tyle duże, że jak będziesz obok przechodził, będzie Cię widać całego. Jak tylko w nie spojrzysz, od razu wrócisz do treningów i zdrowego odzywania.