Ochraniacze dla siatkarzy – dlaczego warto?

News

Mówi się, że sport to zdrowie. Niestety nie zawsze. Sport to także wysokie ryzyko urazów i kontuzji. Wielu z nich dałoby się uniknąć gdyby zawodnicy stosowali odpowiednie ochraniacze. Tak samo sprawa się ma w przypadku siatkarzy. Zatem…

… Dlaczego warto nosić ochraniacze?

Przede wszystkim odpowiednio dobrane ochraniacze na kolana stabilizują ten staw. Dzięki temu zawodnik podczas nagłych szybkich manewrów czy skoków w bok nie musi się martwić o niechcianą kontuzję. W ochraniaczach zawodnik ma pewność, iż stawy pozostaną na swoim miejscu i że nie grozi im skręcenie ani wybicie. Tak samo w przypadku upadków – ochraniacze są w stanie zabezpieczyć kolana nie tylko przed tłuczeniem, ale także przed dużo poważniejszymi urazami.

Mając pewność, iż nie grozi nam żadna kontuzja (albo że jej ryzyko jest zminimalizowane) poprawia się także komfort gry i pewność ruchów zawodnika. A to przecież od jego zwinności, skoczności i umiejętności zależy ostateczny wynik gry.

Skoro wiemy, że warto nosić ochraniacze, pozostaje pytanie jak je wybrać?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na użytą gąbkę. Ta o dużej gęstości pozwoli na zamortyzowanie upadków i zapobiegnie urazom powstającym przy kontakcie z parkietem. Dla zawodnika duże znaczenie ma także komfort, dlatego też producenci oferują modele z jednym bądź podwójnym ściągaczem przytrzymującym.

Należy także zwrócić uwagę na rozmiar ochraniaczy. Ten z kolei powinien być dobrany pod obwód kolan. Jednakże, wiele firm stosuje uproszczoną rozmiarówkę w postaci „junior/senior”.

Oprócz ochraniaczy na kolana rynek oferuje odpowiednie modele na ręce.

Podsumowując…

Warto zainwestować w ochraniacze – zwłaszcza te na kolana. Nie tylko minimalizują ryzyko kontuzji, ale także poprawiają komfort gry. Rynek oferuje szeroki wachlarz tych produktów, dlatego też każdy siatkarz z pewnością znajdzie coś dla siebie. Siatkówka to przede wszystkim świetna zabawa. Szkoda by było, gdyby tę przyjemność przerwała niechciana kontuzja.