Piłki do ping ponga - jakie wybrać?

News

Właściwy tenis stołowy niewątpliwie wpłynie na motywację i ogólny przebieg gry. Dzięki zmianom ITTF w zasadach tenisa stołowego producenci sprzętu do tenisa stołowego zaczęli poszukiwać nowych technologii.

Rodzaje piłeczek pingpongowych

Większość z nich korzysta z doświadczenia i innowacji znanych producentów. Z drugiej strony Butterfly zdecydował się pójść własną drogą i zastosować unikalną technologię do produkcji piłek do tenisa stołowego, która jest wyprodukowana w Niemczech i oznaczona symbolem G40 +. W efekcie pojawiły się piłki treningowe G40 + Master oraz piłki mistrzowskie G40 +. Chcąc w pełni sprostać oczekiwaniom rynku, Butterfly kilka lat później powrócił do produkcji piłek na zamówienie. Warto jest mieć to na uwadze decydując się na piłeczki do tenisa stołowego. Tenis stołowy jest bardzo ważny, dlatego nie można ich wybrać przypadkowo. Wybierając piłkę, należy zwrócić uwagę na takie kwestie jak średnica, waga, ilość gwiazdek oraz jakość wykonania - przede wszystkim na piłce nie może być żadnych szwów. Kolor też jest ważny, Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego zatwierdziła dwa kolory - pomarańczowy i biały. W przypadku gier amatorskich dopuszczalne są również inne odcienie. Starannie dobrane piłki będą miały znaczący wpływ na jakość gry, jeżeli chodzi o piłeczki do tenisa stołowego.

Z czego są zrobione i dlaczego?

Wyjątkowość przedstawianych piłeczek nie ogranicza się tylko do zastosowania unikalnych rodzajów tworzyw sztucznych, ale zawiera również zupełnie nową technologię. Polega na wtryśnięciu niewielkiej ilości plastiku do formy, a następnie równomiernym rozprowadzeniu surowców na ściankach formy, jeżeli wskazuje się na najlepsze piłeczki pingpongowe. Koncepcja ta pozwala na wyrównanie grubości ścianek od wewnątrz i na zewnątrz oraz uzyskanie jednolitej twardości piłek. W rezultacie uzyskuje się bardziej jednolite i przewidywalne odbicie. Jak dotąd jakość piłek jest dość przypadkowa. Ponadto klasyfikują i dzielą piłki mistrzowskie i treningowe na podstawie testów poprodukcyjnych. Dzięki nowej technologii jakość piłki została określona podczas procesu produkcyjnego.

Budowa piłeczki pingpongowej

Wybór piłeczki jest równie ważny, jak wybór szachownicy. Niezależnie od naszego poziomu zaawansowania, czy szukając piłek do gier amatorskich czy profesjonalnych, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka parametrów. Oto kilka porad. Średnica piłki tenisowej powinna wynosić 40 mm. Taka średnica zapewni dobrą rotację piłki, a oficjalnie zatwierdzony rozmiar gry to 40 mm. Podczas treningu możesz używać piłek o innych średnicach np. 38 mm, które są szybsze od standardowych piłek. Standardowa waga piłeczki przeznaczonej do tenisa stołowego powinna oscylować w granicach około 2,7 grama, oczywiście można również dostarczyć lżejsze i cięższe modele. Piłka jest najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego lub celuloidu. Piłki twarde są odpowiednie dla graczy lubiących styl ofensywny, a piłki miękkie są odpowiednie dla graczy lubiących gry defensywne. Jakość wykonania jest bardzo ważna, zwłaszcza że na piłce nie ma widocznych szwów. Kiedy kładziemy palce na piłce, nie czujemy szwów. Szew pęka szybko, dlatego konieczna jest częstsza wymiana piłki i zmniejszenie jakości odbicia piłki. Możemy kupić piłeczki jednogwiazdkowe, dwugwiazdkowe lub trzygwiazdkowe. Innym ważnym aspektem tenisa jest kolor. Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego zatwierdziła kolor biały i pomarańczowy. Biała piłeczka bez wątpienia we właściwej odsłonie nadaje się do gry na zielonym stole, a pomarańczowa piłeczka do gry na niebieskim stole. Zaznaczyć powinno się, że wspomniany rodzaj piłki jest w większości przypadków używany w profesjonalnych meczach lub grach.