Niezbędnik biegacza – czyli co każdy uprawiający ten sport powinien posiadać?

News

Bieganie, jak każda inna dyscyplina sportowa, wymaga odpowiedniego sprzętu. Ze wzglądu na rosnącą popularność tej dyscypliny, rozwinął się także rynek sprzętów biegowych. Jednakże, które rzeczy stanowią niezbędne wyposażenie, a które to tylko zbędne gadżety?

Każdy biegacz bezwzględnie powinien posiadać …

Odpowiednie buty! Jest to absolutne minimum i  podstawa, która nie tylko zwiększy komfort treningu, ale także zapobiegnie powstawaniu niechcianych kontuzji. Aby zaopatrzyć się w odpowiednie buty należy udać się do sklepu sportowego, gdzie specjalista doradzi nad wybór odpowiedniej pary. Początkujący biegacz nie musi posiadać od razu butów z najwyższej półki, jednakże wybrana para powinna spełniać swoje podstawowe zadanie, czyli chronić przed kontuzją.

Strój sportowy. Na początek wystarczy zwykła koszulka i spodenki, takie jak np. na wf. Jednakże warto rozważyć zakup odpowiednich legginsów oraz koszulki technicznej. Odzież ta zdecydowanie zwiększy komfort uprawianego sportu. Grubość tej odzieży oraz długość rękawów czy nogawek jest uzależniona przede wszystkim od aktualnej pory roku. W przypadku treningów przy zimniejszej pogodzie z pewnością sprawdzi się odpowiednia kurtka. Każdy biegacz powinien także zainwestować w bawełniane skarpetki, które sprawią, iż stopa będzie się mniej pocić. Zakup skarpet kompresyjnych powinni rozważyć doświadczeni długodystansowi biegacze. Natomiast, każda biegaczka dodatkowo musi zaopatrzyć się w odpowiedni biustonosz sportowy.

Bidon. W czasie każdego treningu należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu – nie inaczej jest w przypadku biegania. Dlatego też zaleca się zakup bidonu. Na rynku dostępna jest szeroka gama tych produktów. Różnią się nie tylko pojemnością, ale także ceną. Niektóre z nich posiadają odpowiedni pasek, który umożliwia komfortowe trzymanie bidony na ręce.

A co z telefonem komórkowym?

Coraz więcej osób nie wyobraża sobie treningu bez włączenia odpowiedniej aplikacji mobilnej na telefonie czy bez ulubionej muzyki. W takim wypadku należy zadbać także o odpowiednie zabezpieczenie posiadanego smartphona. Tutaj najlepiej sprawdzą się odpowiednie pasy bądź pokrowce, które można przyczepić do ramienia.

Jeśli decydujemy się na zakup słuchawek warto zainwestować w te typowo sportowe – są bardzo lekkie, a ich odpowiednia konstrukcja sprawi, iż nie będą wypadać podczas biegania. Na rynku dostępne są różne modele, aczkolwiek kryterium decydującym przy zakupie powinien być komfort użytkowania.