O skuterach Aprilia słów kilka

News

​Aprilia, włoski producent motocykli, robi doskonałe unicykle. Marka jest obecnie częścią grupy Piaggio, która współtworzyła jedną z najważniejszych firm motocyklowych na świecie. Aprilia początkowo zajmowała się jedynie produkcją rowerów. Jakie są najciekawsze fakty dotyczące tej kultowej marki?

 

Skutery Aprilia - gwarancja włoskiej jakości!

Wzloty i upadki tego włoskiego giganta Aprilia powstała w Noale na północy Włoch, tuż po II wojnie światowej. Choć początkowo firma produkowała wyłącznie rowery, Ivano Beggio, założyciel Aprilii, w momencie przejęcia kontroli w 1968 roku zaprezentował światu pierwszy motorower Aprilia wyposażony w silnik o pojemności 50 cm3. Z biegiem lat oferta firmy w zakresie maszyn motocrossowych i sportowych uległa poprawie. Aprilia to znana marka, która wspiera wyścigi motocyklowe.

Sukces Aprilii nie został jednak zaprzepaszczony, w 2004 roku Grupa Piaggio przejęła Aprilię, dzięki czemu stała się ona jednym z najważniejszych producentów motocykli na świecie. Sportowa tożsamość marki nie została utracona, nawet pomimo sprzedaży nowym właścicielom. Jest ona najdumniejszą z włoskich motocykli, obok takich marek jak Vespa, Gilera i Moto Guzzi. Grupa Piaggio jest reprezentowana w ponad 50 krajach poprzez swoje zaawansowane centra badawczo-rozwojowe. Motocykle Aprilia firmy Piaggio, oraz inne jednoślady, mogą konkurować z japońskimi topowymi markami jak Yamaha czy Suzuki.

Doskonała konstrukcja i osiągi Wielu sportowych motocyklistów wciąż kocha motocykle Aprilia. Maszyny te są łatwo dostępne w wielu krajach europejskich, w tym w Polsce dostępne są takie modele jak Tuono 660 czy RS 660. Te motocykle nie tylko świetnie się prowadzą, ale również dobrze wyglądają. Oferuje swoim modelom to, co najlepsze: świetny układ hamulcowy, zaawansowane elektroniczne systemy bezpieczeństwa oraz wysokiej klasy podwozie. Aprilia to świetny wybór dla tych, którzy kochają europejską, sportową motoryzację. Grupa Piaggio oferuje akcesoria z tą samą legendarną marką.

Choć może nie są one najdroższe, to cuda inżynierii z Włoch są tego bardzo warte. Piaggio dzięki dekadom doświadczenia i rozwoju technologicznego jest światowym liderem w branży motoryzacyjnej. Widać to nie tylko w długowieczności marki, ale także w ciągłym rozwoju rynku samochodów sportowych. Piaggio wypuszcza co roku wiele nowych modeli. To świetna okazja, aby zwrócić uwagę na modele z zeszłego roku, które są niezwykle przystępne cenowo.

Kliknij tutaj i zobacz ofertę skuteru APRILIA SXR 50 2022 w sklepie MotoMio.pl!